Noslēgtie projekti

Noslēgtie projekti

Grāmatas “Bērna reliģiskais potenciāls” izdošana latviešu valodā

610€ no 5,000€
25 Ziedojumi

Projekta atskaite

Grāmatas “Bērna reliģiskais potenciāls” izdošana latviešu valodā

610€ no 5,000€ savāktajiem līdzekļiem

Kā runāt ar saviem divus, trīs vai piecus gadus vecajiem bērniem par Dievu? Ko viņiem stāstīt, ar ko pagaidīt? Kad ir īstais laiks sākt mācīt lūgšanu? Kā ieinteresēt mazu bērnu par Svēto Misi? Šādi jautājumi nereti nāk prātā bērnu vecākiem, bet atbildes nerodas ļoti viegli.

Pieaugušajiem parasti šķiet, ka trīsgadnieki vēl ir par mazu, lai viņus ievadītu ticības dzīvē ar katehēzes palīdzību. Izrādās, ir tieši pretēji. Trīs gadi ir īstais un labākais laiks, lai palīdzētu bērnam sākt veidot personiskas attiecības ar Dievu. Labā Gana katehēze atklāj, ka mazam bērnam piemīt liels reliģiskais potenciāls, viņam piemīt sava, vārdos neaprakstāma, zināšana par Dievu.

Daudzi pazīst Marijas Montesori vārdu un ir dzirdējuši, ka viņa veltīja visu savu dzīvi, lai izzinātu veidus, kā strādāt ar bērniem, un palīdzētu viņiem pilnvērtīgi attīstīties. Viņa atklāja bērnu sensitīvos periodus. Taču krietni mazāk ir to, kas zina, ka tieši Marija Montesori izveidoja pirmo ātriju (īpaši piemērota vide) bērnu reliģiskajām nodarbībām, jo bija sapratusi, ka viņas pedagoģiskās metodes galējais un augstākais mērķis ir bērnu reliģiskā izglītība.

Vēlāk Svēto Rakstu pētniece Sofija Kavaleti sadarbībā ar Montesori pedagoģi Džannu Gobi, turpinot izmantot M. Montesori pieredzi, izveidoja Labā Gana katehēzes metodi. Šobrīd Labā Gana katehēze ir pārstāvēta visos pasaules kontinentos, kopumā tā darbojas jau aptuveni 68. gadus, Latvijā kopš – 2012.gada, pašlaik katehēze notiek 12 draudzes, kurās notiek

Labā Gana katehēze, un vēl vairākas, kurās katehēti ir to apguvuši un izmanto tās materiālus Svētdienas skolā.

Savas atziņas un novērojumus S. Kavaleti aprakstīja grāmatā “Bērna reliģiskais potenciāls” (“Il potenziale religioso del bambino”), kuru noteikti ir vērts izlasīt ne tikai Labā Gana katehētiem, bet arī visiem mazu bērnu vecākiem. Viņa sāk ar to, ka ar daudziem piemēriem no dzīves pamato, cik ļoti mazam bērnam ir nepieciešamas attiecības ar Dievu, secinot, ka: “Bērns nevēršas pie Dieva, lai ar to meklētu kaut kādu kompensāciju, bet gan dziļas nepieciešamības, kas ierakstīta bērna dabā, vadīts.”

Labā Gana katehētiem šī grāmata ir ļoti nozīmīga un ir kā pamatliteratūra gan apmācībās, gan tālākajā darbā ar bērniem. Biedrība “Labā Gana katehēze” ir saņēmusi grāmatas autortiesību turētājas, itāļu izdevniecības “Citta Nuova Editrice,” atļauju grāmatas tulkošanai un izdošanai latviešu valodā. Tulkojumu no itāļu valodas ir piekritis veikt priesteris Juris Zarāns. Tā kā jau 2023.gada vasarā Latvijā atkal notiks Labā Gana katehētu 1. un 3.apmācību līmeņa kursi – rekolekcijas, biedrībai ir mērķis šo grāmatu izdot līdz 2023.gada maijam.

Kā vēlaties ziedot?
Kas veic ziedojumu?

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 5.00€

Noslēgtie projekti

Iedod jaunu jaudu Radio Marija Latvija ierakstu studijai

1,655€ no 1,625€
20 Ziedojumi

Projekta atskaite

Projekta realizācijai nepieciešamā summa bija 1655€, kas tika savākta nepilnos 2 mēnešos.

Sirsnīgs paldies visiem par atbalstu!

Radio 2021. gada martā iegādājās jaunu datoru (DELL Precision 3640 i7-10700 tower 10th gen Intel Core i716 GB DDR4-SDRAM256 GB SSD Windows 10P) un cieto disku (Nr. HDD SATA 4TB6GB/S 64MB/PURPLEWD40PURZ WDC). Radio pārstāve Līva Kupfere norāda: “Jaunais dators ierakstu studijas darbus, piemēram, raidījumu ierakstīšanu, montāžu un failu apstrādes darbu publicēšanai arhīvā, palīdzēs veikt ātrāk un kvalitatīvāk. Savukārt cietais disks nodrošinās iespēju uzglabāt visus nepieciešamos ierakstus, jo piecu gadu laikā ar esošo atmiņas daudzumu vairs nepietiek.“

Ikdienā Radio Marija Latvija ierakstu studijas datoru regulāri izmanto septiņi radio darbinieki un desmit brīvprātīgie, kuri attālināti un klātienē rūpējas par ierakstiem, lai radio klausītāji varētu 24 stundas diennaktī baudīt radio skanējumu. “Esam neizsakāmi priecīgi, ka varam uzsākt darbu pie studijas iekārtu atjaunināšanas un modernizēšanas un vēl jo lielāks ir prieks, ka ziedošanas platformas ziedot.katolis.lv atbalstītāji ir “nobalsojuši” ar savu ziedojumu par šī projekta aktualitāti,” teic L. Kupfere.

Vairāk lasi šeit: https://katolis.lv/2021/03/portala-ziedot-katolis-lv-veiksmigi-noslegusies-divi-projekti/

Iedod jaunu jaudu Radio Marija Latvija ierakstu studijai

1,655€ no 1,625€ savāktajiem līdzekļiem

Radio Marija Latvija ir nekomerciāla radiostacija, kas pastāv pateicoties klausītāju brīvprātīgiem ziedojumiem. Šī radio stacija Latvijā pastāv jau piecus gadus, nesot Dieva Vārdu pasaulē ikvienam cilvēkam, bet jo īpaši tiem, kuri jūtas vieni un vientuļi dažādu iemeslu dēļ. Klausītājiem neatkarīgi no viņu reliģiskās pārliecības sniedzam Kristus Labo Vēsti – Evaņģēliju un nodrošinām klātbūtnes sajūtu caur kopīgu lūgšanu laiku un dzīvo ēteru, kur klausītājs var iesaistīties un dalīties ar savām pārdomām, liecībām un uzdot sev interesējošos jautājumus. Lielu daļu no ētera programmas veido raidījumi par pilvērtīgu dzīvesveidu, jauniešiem un ģimenēm aktuālām tēmām, kā arī skaidro ar ticību un Svētajiem Rakstiem saistītos jautājumus.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu raidījumu, džinglu, audio grāmatu, dažādu lūgšanu laiku un meditāciju ierakstus, ir nepieciešams iegādāties jaunu, jaudīgāku datoru, kas ļautu ātrāk un kvalitatīvāk veikt montāžas, ierakstu un arhivēšanas darbus ikdienā, tādējādi nodrošinot un uzlabojot radio darbību un ļaujot aizvien vairāk cilvēkiem iegūt kvalitatīvu informāciju ar radio tiešraides vai arhīva starpniecību.

Aicinām Tevi atbalstīt projektu “Iedod jaunu jaudu Radio Marija Latvija ierakstu studijai!” un palīdzēt cilvēkiem piedzīvot Dieva klātbūtni 24 stundas diennaktī.

Kā vēlaties ziedot?
Kas veic ziedojumu?

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 5.00€

Noslēgtie projekti

Priestera un mocekļa Aleksandra Meņa grāmata Cilvēka Dēls – latviski

2,423€ no 4,250€
27 Ziedojumi

Projekta atskaite

Kas par brīnumu būt vienotiem labo darbu veikšanā!

Tā pateicoties Jūsu ziedojumiem, 17.februārī izdevniecība Kala Raksti ir izdevusi lielisko A.Meņa grāmatu “Cilvēka dēls” latviski.

Šis notikums nebūtu nemaz iespējams bez Jūsu atbalsta. Sirsnīgi pateicamies ik katram labvēlim un atbalstītājam. Grāmatu “Cilvēka Dēls” bīskaps Andris Kravalis dēvē par Aleksandra Meņa garīgo testamentu, jo tas bija viņa mūža darbs. Rakstīt viņš to uzsāka jau 14 gados, pirmo versiju pabeidza 23 gadu vecumā un papildināja to visas savas dzīves garumā.

Publicists Arnis Šablovskis raksta: “Daudzu ieskatā, cilvēces galvenā krīze ir tieši kristietības krīze. Iespējams, Mahatmas Gandija sacītais, ka “kristieši ir tie, kuriem ir vislabākā vēsts, bet kuri paši tai neseko”, pārāk bieži atbilst patiesībai. Šādā pasaulē priesteris Aleksandrs Meņs dāvina ikvienam labas gribas cilvēkam – kristietim un nekristietim, ticīgajam un neticīgajam, laimīgajam un ne tik laimīgajam – iespēju personiski sastapt autentisko, vēsturisko un reizē pāri laikiem valdošo Cilvēka Dēlu kā atbildi uz pilnīgi visiem izaicinājumiem.”

Piedājam Jums ieskatīties grāmatas atklāšanas svētkos.

https://www.youtube.com/watch?v=-qisLoLbHAo

Vairāk lasi šeit:

https://katolis.lv/2021/03/portala-ziedot-katolis-lv-veiksmigi-noslegusies-divi-projekti/

https://katolis.lv/2021/02/padomju-laika-ticibas-mocekla-a-mena-gramata-cilveka-dels-tagad-ari-latviski/

 

Priestera un mocekļa Aleksandra Meņa grāmata Cilvēka Dēls – latviski

2,423€ no 4,250€ savāktajiem līdzekļiem

Izdevniecība „KALA Raksti” darbojas kopš 1999. gada. Viens no tās atpazīstamākajiem projektiem ir ikmēneša izdevums “Mieram Tuvu”. Izdevniecība tāpat rūpējas, lai latviešu lasītāji iepazīst citās valodās radīto garīgo literatūru, kā arī oriģināldarbus latviešu valodā.

Aleksandrs Meņs (1935–1990) ir viens no spilgtākajiem 20. gadsimta misionāriem mūsu – Austrumeiropas – reģionā. Dzīvodams un kalpodams nelielā Piemaskavas draudzē PSRS režīma apstākļos, viņš radījis daudzus manuskriptus par kristietības pamatiem un pasaules reliģiskās domas attīstību. Populārākais viņa darbs ir grāmata “Cilvēka Dēls”. Šis darbs raksturo evaņģēlisko laikmetu, dod tēlaini spilgtu Kristus dzīves stāstu, kura pamatā ir evaņģēliji, evaņģēliju komentāri, apokrifi, kā arī daudz citu avotu. Projekta autori uzskata, ka šī darba izdošana latviski ļaus daudz labāk pietuvoties Kristus personībai, kas šī brīža Latvijas krīzes apstākļos veicinās pamatvērtību un ticības atjaunošanos mūsu sabiedrībā.

Darbu pie grāmatas tulkojuma veicis profesionāls literatūras tulks Zigurds Skābardis (2017. gada Latvijas literatūras balvas par labāko tulkojumu ieguvējs). Redaktora darbu veic pieredzējusī kristīgās literatūras tulkotāja un redaktore Astra  Feldmane. Kā dāvanu izdevniecībai un Latvijas lasītājiem A. Meņa dēls Mihails Meņs ir dāvājis bezmaksas autortiesības uz grāmatas izdošanu autora jubilejas gadā.

“KALA Raksti” pateicas labvēlim, kas jau ir apmaksājis grāmatas tulkojumu, izdevniecība ir gatava projektā ieguldīt 1000 EUR.

Projektam saziedotā nauda tiks novirzīta, lai segtu redaktora, literārā redaktora, korektora, maketētāja darbu, kā arī grāmatas druku.

Plānots, ka 100 grāmatas eksemplāri tiks dāvināti Latvijas lielākajām bibliotēkām, bet vēl 50 – Aleksandra Meņa Starptautiskajai labdarības biedrībai pateicībā par sadarbību un konsultācijām darba sagatavošanas gaitā.

Jūsu sniegtais atbalsts sekmēs kristīgo vērtību nostiprināšanu mūsu sabiedrībā, kā arī veicinās tiltu būvēšanu starp pareizticīgo, katoļu un protestantu tradīcijām.

Kā vēlaties ziedot?
Log In to Your Account (optional)

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 50.00€

Noslēgtie projekti

Eksperimentālās sarunas 2.sezonas atbalsts

65€ no 13,000€
6 Ziedojumi

Projekta atskaite

Eksperimentālās sarunas 2.sezonas atbalsts

65€ no 13,000€ savāktajiem līdzekļiem

 “Eksperimentālās sarunas” ir video podkāsts, kas pieejams Youtube, Facebook, Spotify un Apple Podcasts. Tā mērķis ir runāt par lietu un procesu jēgu un būtību, par dzīves mērķiem un lēmumiem. Taču vienlaikus, diskutējot par šīm tēmām, to darīt ar cilvēkiem kam ir sava vēsts jeb kuru dzīve pati ir kā vēsts. Pārfrāzējot Mahatma Gandija vārdus: “Mana dzīve ir mana vēsts”.

https://www.facebook.com/eksperimentalassarunas

https://www.youtube.com/channel/UC-E0bbVE_swi5nMPcJBi71Q

Tā ir un arī otrajā sezonā būs saruna personai ar personu. Viena cilvēka pieredze, zināšanas un izpratne par lietām sastapsies ar otra cilvēka pieredzi, zināšanām un pārliecību. Meklēsim kopīgo un atšķirīgo. Risināsim tēmas, kas, iespējams, palīdzēs arī klausītājiem padomāt par lietām un jautājumiem no cita, sev neierasta skatu punkta. Klausītāji un skatītāji ir aicināti iesaistīties caur dažādiem sociālajiem medijiem, lai piedaloties sarunā, komentējot un jautājot, izsakot viedokli.

Otrajā sezona (2020/21), kas uzsākta septembrī, katru otro piektdienu tiks publicēta jauna saruna, kas saistīta ar tādām tēmām kā filozofija, reliģija, psihoterapija, māksla, kultūra un dzīve kā tāda. Otrās sezonas ietvaros tiks radītas vismaz 20 epizodes.

Projektam saziedotā nauda tiks novirzīta video sagatavošanas, filmēšanas, apstrādes un palaišanas izmaksu segšanai, kā arī tehniskā aprīkojuma uzlabošanai (fotokameras, apgaismojums).

Ar jūsu sniegto atbalstu sabiedrība tiks iedrošināta uz atklātību un dialogu par dzīves jēgu un garīgo vērību būtiskumu un ietekmi uz cilvēka dzīvi.

Kā vēlaties ziedot?
Kas veic ziedojumu?

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 5.00€

Noslēgtie projekti

Salaspils Dievmātes Rožukroņa karalienes baznīcas fasādes siltināšana un atjaunošana

474€ no 150,000€
24 Ziedojumi

Projekta atskaite

2021.gada rudenī Salaspils katoļu baznīcā noslēdzās visu četru sienu siltināšanas un atjaunošanas projekts, kuram līdzekļi tika vākti arī platformā ziedot.katolis.lv. Draudzes prāvests Ilmārs Tolstovs raksta, ka šobrīd visas četras sienas ir nosiltinātas.

Vairāk lais šeit:

https://katolis.lv/2021/12/nosiltinatas-salaspils-katolu-baznicas-sienas/

Salaspils Dievmātes Rožukroņa karalienes baznīcas fasādes siltināšana un atjaunošana

474€ no 150,000€ savāktajiem līdzekļiem

Salaspils katolu baznīca 2021. gadā svinēs 25 gadu jubileju. Taču, lai arī dievnams ir nosacīti jauns, diemžēl jau vairākus gadus tajā notiek dažādi darbi, lai uzlabotu tā tehnisko stāvokli, kā arī novērstu celtniecības laikā pieļautās kļūdas.

Šogad sākti dievnama fasādes slitināšanas un atjaunošanas darbi, kas ir ļoti būtiski ne tikai tāpēc, lai uzlabotu ēku vizuāli, bet arī tāpēc, ka ziemā, kad termometra stabiņš noslīd zem mīnus desmit grādiem, baznīcas telpās temperatūra nepaceļas augstāk par plus sešiem grādiem. Savukārt stipra vēja laikā šūpojas lustra, jo sienās ir ļoti minimāls siltinājums – apmēram 2 centimetri fibrolīta un nedaudz “Isover” stikla vates.

Kopumā baznīcas siltināšanas projektam ir nepieciešami 200 000 eiro. 50 000 draudzei jau ir, kas tiks ieguldīti divu sienu siltināšanai. Nepieciešami vēl 150 000, kas ir nepeiciešami atlikušo divu sienu, jumta siltināšanai, kā arī apsildāmās grīdas un jauna gāzes katla uzstādīšanai.

Draudze cer līdz dievnama jubilejai pabeigt nosiltināt un atjaunot vismaz divas sienas, kā arī turpināt darbus pieejamā finansējuma apmērā.

Kā vēlaties ziedot?
Log In to Your Account (optional)

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 10.00€

Noslēgtie projekti

Svētdienas doma

380€ no 6,250€
14 Ziedojumi

Projekta atskaite

Svētdienas doma

380€ no 6,250€ savāktajiem līdzekļiem

“Svētdienas doma” ir 1 – 3 minūtes gari video, kas palīdz nedēļu bagātināt ar garīgu impulsu. Tajos tiek aktualizēta kāda kristīgā garīguma vai Bībeles tematika vai kāds aktuāls jautājums, kas saistīts ar vispārcilvēcīgām vērtībām. Projekta mērķis ir uzrunāt skatītāju, atklājot kristīgā garīguma bagātību vienkāršākā un saprotamākā veidā. Vienlaikus video parāda garīguma un biblisko atziņu aktualitāti cilvēciskā dzīves ceļa kontekstā. Līdz šim apskatītās tēmas: piedošana, mīlestība, dzīves ceļa izvēle un aicinājums, ciešanas, jēgas meklējumi, greizsirdība, Dieva klātbūtne ikdienā u.c.

Iepazīties ar līdz šim paveikto var šeit:  https://jezuiti.lv/svetdienas-doma/

Ar laiku plānojam attīstīt un paplašināt “Svētdienas domu” ar izglītojošiem video, kas aplūko garīgumu, bet vienlaikus arī Baznīcas sociālo mācību un vispārizglītojošas tematikas. Lai iesākto darbu varētu turpināt, svarīgs ir finansiālais atbalsts, kas nepieciešams, lai segtu tehniskās izmaksas, kā filmēšana, montāža un apstrāde, kā arī radošo darbu, video satura sagatavošanu un rediģēšanu. Vienlaikus atbalsts ļauj uzturēt un pilnveidot mājaslapu, atvieglojot orientēšanos nemitīgi pieaugošajā video saturā.

Ar jūsu sniegto atbalstu tiks veicināta izpratnes veidošanās par garīgumu un kristietību sabiedrība un rosināta savstarpēja saprašanās par vispārcilvēcīgām vērtībām sabiedrībā.

Kā vēlaties ziedot?
Log In to Your Account (optional)

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 27.00€

Noslēgtie projekti

Atbalsti Kultūras un garīguma centra “Kairos” izveidi

465€ no 10,000€
23 Ziedojumi

Projekta atskaite

Atbalsti Kultūras un garīguma centra “Kairos” izveidi

465€ no 10,000€ savāktajiem līdzekļiem

Jezuīti Latvijā sadarbībā ar Rīgas Romas Katoļu kūriju, izveidojot fondu “Kultūras un sociālais garīguma centrs “Kairos”“, attīsta līdz šim nebijušu starpkonfesionālu kultūras un garīguma centru, kas ietvers divas pamatfunkcijas – kultūras un garīgo. Līdz ar kultūras un garīguma centra “Kairos” izveidi Jaunmārupe tiks papildināta ar vietu, kas darbosies sabiedrības, jauniešu un ģimeņu labklājības un izaugsmes labā. Tāpat projekts piedāvās pulcēšanās, lūgšanu un sadraudzības vietu dažādu konfesiju pārstāvjiem, kādas Mārupes novadā vēl nav.

Centra nosaukums ir dziļi simbolisks. “Kairos” ir grieķu valodas vārds, kas nozīmē “laiks” un apzīmē “žēlastības laiku”, kad Transcendentais jeb dievišķais ienāk pasaulē. Šis termins reprezentē projekta ideju – īpašu telpu un vietu, kurā dievišķais ar cilvēcisko sastopas dažādās dimensijās. Pirmkārt, caur cilvēku savstarpējo sastapšanos – kopienu. Otrkārt, caur darbību, kas ir vērsta uz cilvēku, jauno ģimeņu, bērnu, jauniešu un vecāka gājuma cilvēku vajadzībām, uzlabojot un attīstot dzīves kvalitāti ar kultūras un sociālo darbību. Treškārt, caur garīgi reliģisko darbību, dievkalpojumiem – Svētajām Misēm, svinot laulības, kristības, bēres un piedāvājot garīgo vadību, līdzgaitniecību, telpu meditācijai un garīgās sakoptības un atpūtas vietu. Ceturtkārt, radot ēku un telpu, mākslas objekts sniegtu Mārupes novadam sakoptu, estētisku, drošu un atvērtu vidi.

Centra mērķis ir dod jēgpilnu pienesumu Mārupes novada iedzīvotājiem, vēl vienu kultūras un garīguma telpu, jo šobrīd tādu strauji augošā Latvijas novadā ir par maz. Centrā mārupieši un jaunmārupieši varēs smelties garīgu stiprinājumu ikdienas dzīves steigā, pateicoties kultūras, relaksējošām, izglītojošām un garīgām aktivitātēm.

Centra uzbūve idejiski ir veidota kā māja kur uzglabāt savas bagātības, kopt ģimeni, audzināt bērnus, strādāt un atpūsties, arī kultūras un sociālais garīguma centrs “Kairos” sniegs iespēju realizēt šīs tik būtiskās pieredzes, kļūstot par mājvietu un vērtību glabātāju, kur cilvēki var doties, lai smeltos savai ikdienas dzīvei atbalstu un stiprinājumu.

2022. gada sākumā pēc gandrīz divus gadus ilgas plānošanas un diskusijām ar vietējiem iedzīvotājiem kultūras un garīguma centrs “Kairos” ir saņēmis būvatļauju. Šajā laikā, pateicoties cilvēku atbalstam, ziedojumos ir savākti vairāk nekā 20 000 eiro un ir izstrādāta “Kairos” kultūras un garīguma centra ideja. Projekts tika pilnveidots un uzlabots, ņemot vērā objektīvos iebildumus. Lai projektu varētu turpināt – projektēt un būvēt – tiek strādāts pie finansējuma piesaistīšanas.

“Kairos” tiek plānota kā garīgā telpa Mārupes novadā, kur kopīgiem spēkiem varēs veidot kultūras un garīguma vidi sev, savām ģimenēm, savai un bērnu nākotnei. Vairāk informācijas par projektu var atrast mājaslapā kairos.lv, vai sazinoties ar centra attīstītāju pārstāvi jezuītu priesteri Jāni Meļņikovu (20040721; janis.melnikovs@gmail.com).

Atbalsti Kultūras un garīguma centra “Kairos” izveidi, un radi mums iespēju kalpot sabiedrības, jauniešu un ģimeņu labklājības un izaugsmes labā.

Kā vēlaties ziedot?
Kas veic ziedojumu?

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 5.00€

Noslēgtie projekti

Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcas automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācija

733€ no 3,125€
27 Ziedojumi

Projekta atskaite

Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcas automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācija

733€ no 3,125€ savāktajiem līdzekļiem

Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīca atrodas Vecrīgā. Tās vēsture ir sena un notikumiem bagāta. Jau 13. gs. otrajā pusē šai vietā tapa koka kapela, pēc tam mūra dievnams, ko jau no pirmsākumiem izmantoja cisterciešu ordenis. Reformācijas laikā tas bija vienīgais katoļu dievnams Rīgā. 16. gs. beigās klosteris tika nodots jezuītiem, savukārt nākamajos gadsimtos baznīca tika pārbūvēta, lai to varētu izmantot savām vajadzībām luterāņi, bet vēlāk tā pārtapa par pareizticīgo dievnamu. Tikai 1923. gadā baznīcu atkal atguva katoļi un tika atjaunots tās sākotnējais nosaukums. Baznīcā ilgu laiku nenotika nozīmīgi restaurācijas darbi. Tikai 21. gs. sākumā Svētās Marijas Magdalēnas baznīca piedzīvoja plašus restaurācijas darbus, kuru laikā tika veikta arhitektoniskā izpēte, plaši iekštelpu apdares darbi, bet vēlāk tika atjaunots arī tornis un uzstādīti jauni zvani.

Turpinot dievnama atjaunošanas darbus, modernizēt esošo automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizāciju (UATS) bēniņu stāvā – zvanu torņa telpā, kā arī uzbūvēt adrešu sistēmu. Esošā UATS analogā sistēma ir izbūvēta laikā, kad nebija apgūtas bēniņu telpas. Tā nodrošina tikai daļēju ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizāciju, kas apdraud visas baznīcas un tajā esošo darbinieku un apmeklētāju drošību.

Ar jūsu sniegto atbalstu tiks ievērojami palielināta baznīcas un tās apmeklētāju drošība.

Kā vēlaties ziedot?
Log In to Your Account (optional)

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 50.00€

Noslēgtie projekti

Drauga plecs vēža pacientiem

1,515€ no 10,000€
48 Ziedojumi

Projekta atskaite

Drauga plecs vēža pacientiem

1,515€ no 10,000€ savāktajiem līdzekļiem

Projekta ietvaros plānots brīvprātīgo atbalsts vēža pacientiem mājās atlabšanas posmā. Bieži vien vēža pacientiem, kas pārcietuši smagu operāciju vai ārstēšanas kursu, pēc izrakstīšanās mājās ir nepieciešama uz neilgu laiku palīdzība vienkāršā ikdienas solī. Ļoti svarīgi neļaut slimojošam cilvēkam justies vientuļam un bezspēcīgam. Brīvprātīgie sniegs palīdzību nokļūšanai no stacionāra uz mājām, sazināties ar sociālo dienestu, ģimenes ārstu, mājas darbos, pastaigās, u.c.

Projekts “Drauga plecs vēža pacientiem” palīdzēs vēža slimniekiem ne tikai ikdienas solī, bet arī dāvās saskarsmes prieku un drošības sajūtu. Tā būs arī iespēja vēža pacienta ģimenes locekļiem pilnvērtīgi strādāt vai veltīt nedaudz laika sev, lai atgūtu spēkus slimojoša radinieka atbalstīšanai. Brīvprātīgo grupa tiks veidota no tiem Biedrības brīvprātīgajiem, kuriem ir vismaz viena gada pieredze komunikācijā ar vēža pacientiem LOC. Tiks ievēroti visi epidemioloģiskie nosacījumi Covid 19 pandēmijas sakarā, pēc iespējas brīvprātīgo vakcinācija.

Projekta ietvaros tiks sniegta palīdzība sociāli mazaizsargātām sabiedrības grupām, kā arī sekmēta brīvprātīgā darba attīstība, nodrošināts brīvprātīgā darba veicēju atbalsts vēža pacientiem un viņu ģimenes locekļiem. Valstī trūkst kapacitātes un līdzekļu brīvprātīgo kustības izveidei un attīstībai, kas būtu ieguldījums atbalsta sniegšanā smagi slimiem pacientiem un viņu ģimenes locekļiem, sabiedrības informētības uzlabošanai. Projekts nodrošinās brīvprātīgā darba veicēju piesaisti un motivēšanu. Eiropas Savienības valstīs līdzīga brīvprātīgo kustība ir plaši attīstīta.

Biedrības “Svētā Ģimenes Māja” brīvprātīgie veiksmīgi darbojas jau no 2017. gada (patreiz apmācīti un darbojas 135 brīvprātīgie) Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), Biķernieku stacionāra Paliatīvajā, Gerontoloģijas nodaļās, 1. slimnīcā,. Apmeklējot slimniekus, brīvprātīgie saskaras ar problēmu, ka daudzi pacienti ir vientuļi un bezpalīdzīgi, un, izrakstoties no stacionāra, viņiem nepieciešama palīdzība.

Lai sagatavotu brīvprātīgos jaunajam atbalsta veidam un īstenotu projektu jāveic sekojošas aktivitātes:
1. Brīvprātīgo apmācība neklātienē un klātienē, brīvprātīgo darba koordinēšana.
2. Informatīvi pasākumi. RAKUS nodaļu personāla un LOC pacientu informēšana par projektu “Drauga plecs vēža pacientiem” – informatīvi stendi slimnīcas nodaļās, plakāti, informatīvi bukleti. Sabiedrības informēšana (t.sk. ģimenes ārstu, sociālo dienestu), izsūtot e-pastus, informējot sociālajos tīklos, preses relīzes un video sagatavošana. Projekta ietvaros saņems atbalstu personas 150 personas un tas tiks īstenots sadarbībā ar nodibinājumu CARITAS LATVIJA.

Kontaktinformācija: gimenesmaja@gmail.com

Kā vēlaties ziedot?
Kas veic ziedojumu?

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 10.00€

Noslēgtie projekti

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības”

523€ no 12,500€
29 Ziedojumi

Projekta atskaite

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības”

523€ no 12,500€ savāktajiem līdzekļiem

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota ar mērķi aktualizēt sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosināt atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstāka spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām.

Video sēriju veidotu sešu sabiedrībā atpazīstamu personu un sešu Latvijas Romas katoļu baznīcai piederošu personu liecības par ticības nozīmi viņu ikdienā, ticības ietekmi uz viņu personībām un citām dzīves kvalitātēm un jomām. Katrs video būtu vidēji trīs minūtes garš.

Kampaņas uzdevums būtu caur parauga jeb liecību sniegšanu rosināt sabiedrību kļūt atklātākiem, brīvākiem, drosmīgākiem veidot sarunas ar līdzcilvēkiem par savu ticību, iekšējo pārliecību par Dievu; rosināt sabiedrību veidot dialogu un dalīties pieredzē par Dieva klātbūtnes piedzīvošanu un saskarsmi ar Augstāko savā dzīvē gan klātienē, gan sociālajos tīklos.

Pus gada laikā pēc video uzņemšanas tos plānots publicēt katoļu sabiedriskajā medijā Katolis.lv un tam pakārtotajos sociālo tīklu profilos FacebookTwitter un YouTube. No katras intervējamās personas sniegtā satura plānots veidot arī rakstus, citātus un citas publikācijas izplatīšanai publiskajā telpā.

Plašāku sabiedrību plānots informēt ar Latvijas kristīgo un citu sabiedrisko mediju starpniecību (piemēram, preses relīžu izsūtīšanu). Plānots veikt arī satura sponsorēšanu sociālajā tīklā Facebook.

Projektam saziedotā nauda tiks novirzīta video filmēšanas un satura apstrādes izmaksu segšanai un ar to saistītajām darbībām: operatora, gaismotāja, skaņas speciālista, montāžas speciālista darbs, interviju transkriptu veidošana un tulkošana, scenāriju izstrāde, publicitātes veidošana u.c., tajā skaitā plānošana un organizatoriskie darbi.

Ar jūsu sniegto atbalstu sabiedrība tiks iedrošināta uz atklātību un dialogu par Dievu un garīgo vērtību būtiskumu un ietekmi uz cilvēka dzīvi.

Kā vēlaties ziedot?
Log In to Your Account (optional)

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 10.00€

Noslēgtie projekti

Atbalsts aprūpei mājās bērniem ar invaliditāti

1,130€ no 36,000€
60 Ziedojumi

Projekta atskaite

Atbalsts aprūpei mājās bērniem ar invaliditāti

1,130€ no 36,000€ savāktajiem līdzekļiem

Atbalstot aprūpes mājās pakalpojumu un ziedojot vismaz vienam bērnam 300 EUR/mēnesī, Jūs sniegtu  nozīmīgu atbalstu un līdzfinansējumu aprūpes mājās pakalpojumu nodrošināšanai bērniem ar invaliditāti  ilgtermiņā.

Nodibinājuma “CARITAS LATVIJA” Sociālo pakalpojumu centrs “Terēzes māja” atrodas Rīgā, O. Vācieša ielā 6/1.  Centra pakalpojumi ir paredzēti bērniem ar invaliditāti un viņu ģimenēm. Viens no centra pakalpojumiem ir aprūpe mājās.

Uz vecākiem, kuri aprūpē bērnu ar īpašām vajadzībām, gulstas liela fiziska un psihoemocionāla slodze. Ģimenei, kur aug bērns ar smagu invaliditāti, sava dzīve jāpārkārto, lai rūpētos un sniegtu nepieciešamo atbalstu. Viens no vecākiem bieži ir spiests pamest darbu. Savukārt pašam bērnam nereti ir maz iespēju mēģināt mācīties iekļauties sabiedrībā. Aprūpes mājās pakalpojuma uzdevumi ir nodrošināt bērnam iespēju dzīvot pēc iespējas neatkarīgi sev ierastajā vidē un sniegt atbalstu atbilstoši viņa funkcionēšanas spēju līmenim, īpaši bērna fizioloģisko vajadzību nodrošināšanai un uzraudzībai.

Kā vēlaties ziedot?
Kas veic ziedojumu?

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 5.00€

Noslēgtie projekti

Terapeitiskas un atbalstošas aktivitātes sociālo pakalpojumu centrā “Terēzes māja“

440€ no 35,000€
14 Ziedojumi

Projekta atskaite

Terapeitiskas un atbalstošas aktivitātes sociālo pakalpojumu centrā “Terēzes māja“

440€ no 35,000€ savāktajiem līdzekļiem

Sociālo pakalpojumu centrs “Terēzes māja” atrodas Rīgā, O.Vācieša ielā 6 un ir nodibinājuma “CARITAS LATVIJA” sociālo pakalpojumu centrs. Centra pakalpojumi ir paredzēti galvenokārt bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm.

Centrā tiek sniegti sociālās rehabilitācijas pakalpojumi vairāk kā 50 bērniem ar  invaliditāti un viņu ģimenēm: sociālā darbinieka konsultācijas, fizioterapija, ergoterapija, logopēda nodarbības, psihologa, mūzikas terapeita, speciālā pedagoga nodarbības. Bērniem tiek organizētas kanisterapijas (terapija ar speciāli apmācītiem suņiem), baseina nodarbības fizioterapeita vadībā, kā arī reitterapijas (zirgu terapija) nodarbības. Šīs nodarbības sniedz milzīgu atbalstu bērnu sociālās integrācijas, komunikācijas, pašaprūpes veicināšanā, veselības uzlabošanā.

Ļoti svarīgi sniegt atbalstu – dažādas terapeitiskas un atbalstošas aktivitātes arī bērnu vecākiem. Viņi velta visus spēkus, lai vispirms bērns saņemtu pēc iespējas vairāk kvalitatīvu atbalstu veselības uzlabošanai, par sevi – pat bieži nepadomājot, jo visa centrā ir vispirms bērns. Vecākiem nepieciešams organizēt īpašus tematiskus izglītojošus atbalstošus seminārus, atbalsta grupas ar mākslas,  mūzikas terapijas, fizisko aktivitāšu iesaisti, Tēvu atbalsta grupas psihoterapeita vadībā, piedāvāt pastorālā konsultanta atbalstu, tādejādi stiprinot vecākus un viņu ģimenes. Stipra ģimene ir pamats visam!

Vienas nodarbības izmaksas ir vidēji 30 – 50 Eur.

Ar jūsu atbalstu tiks sniegts atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām,  terapeitisks un motivējošs atbalsts vecākiem un ģimenei kopumā!

Kā vēlaties ziedot?
Kas veic ziedojumu?

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 5.00€

Noslēgtie projekti

Atbalsts “CARITAS LATVIJA” darbībai, lai palīdzētu vismazāk aizsargātajiem!

2,023€ no 35,000€
69 Ziedojumi

Projekta atskaite

Atbalsts “CARITAS LATVIJA” darbībai, lai palīdzētu vismazāk aizsargātajiem!

2,023€ no 35,000€ savāktajiem līdzekļiem

Nodibinājums “CARITAS LATVIJA” sniedz dažāda veida palīdzību mazaizsargātajām Latvijas iedzīvotāju grupām. Gada laikā “Caritas” brīvprātīgie sniedz materiālu un nemateriālu atbalstu vidēji 2000 personām. “CARITAS LATVIJA” vada sociālo pakalpojumu centru “Terēzes māja” bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem.

“CARITAS LATVIJA” mērķi citastarp ir:
1) kristīgās mīlestības veicināšana, popularizēšana un atdzīvināšana starp atsevišķiem
cilvēkiem un cilvēku grupām;
2) karitatīvais darbs un atbalsta sniegšana mazaizsargātām sabiedrības grupām īpaši
ģimenēm, bērniem, jauniešiem, vientuļajām mātēm, cilvēkiem ar invaliditāti, slimniekiem, vecajiem ļaudīm, atkarīgajiem, bezpajumtniekiem, bezdarbniekiem, vardarbības upuriem, ieslodzītajiem, migrantiem un bēgļiem, dabas katastrofu, epidēmiju un bruņoto konfliktu upuriem;
3) brīvprātīgā darba veicināšana;
4) pilsoniskas un ilgtspējīgas sabiedrības attīstīšana, balstoties uz kristīgajām vērtībām;
5) pilnvērtīga un lietderīga, radoša brīvā laika organizēšana, piedāvājot pasākumus
sociālo prasmju un zināšanu pilnveidei mazaizsargātām grupām;
6) sociālo pakalpojumu sistēmas pilnveide, darbības uzlabošana.

Nodibinājums šos mērķus īsteno, realizējot apmācības, informējot sabiedrību, piesaistot finanšu līdzekļus ziedojumu, projektu, labdarības akciju veidā, sadarbojoties ar citām vietējām un starptautiskajām nevalstiskajām, valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī sniedzot palīdzību tiem, kuriem klājas visgrūtāk.

Lai nodrošinātu šo aktivitāšu turpināšanos, lūdzam jūs atbalstīt “CARITAS LATVIJA”
darbību ziedojot.

“CARITAS LATVIJA” ir Latvijas Romas Katoļu Baznīcas karitatīva organizācija, kas palīdz Katoļu Baznīcas kristīgās labdarības sūtības īstenošanā Latvijā un ārpus tās robežām.

Nodibinājuma “CARITAS LATVIJA” dibinātājs (2004. g.) ir Latvijas Romas Katoļu Baznīcas Bīskapu konference. “CARITAS LATVIJA” ir “Caritas Europa” un
“Caritas Internationalis” dalīborganizācija, kas kopā veido 162 organizāciju savienību
un ir viens no lielākajiem humānajiem palīdzības tīkliem pasaulē.

Kā vēlaties ziedot?
Kas veic ziedojumu?

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 5.00€

Noslēgtie projekti

Atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm

1,111€ no 26,000€
54 Ziedojumi

Projekta atskaite

Atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm

1,111€ no 26,000€ savāktajiem līdzekļiem

Sociālo pakalpojumu centrs “Terēzes māja” atrodas Rīgā, O.Vācieša ielā 6 un ir nodibinājuma “Caritas Latvija” sociālo pakalpojumu centrs. Centra pakalpojumi ir paredzēti galvenokārt bērniem ar invaliditāti. Centrā tiek sniegti sociālās rehabilitācijas pakalpojumi: fizioterapija, ergoterapija, logopēda nodarbība, kā arī psihologa, mūzikas terapeita, sociālā pedagoga nodarbības, bērniem tiek organizēta kanisterapijas un reitterapijas nodarbības. Šīs nodarbības sniedz milzīgu atbalstu bērnu veselības uzlabošanā un stiprināšanā. Pakalpojumus līdz šim saņem vairāk kā 50 bērni ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenes.

Centram “Terēzes māja” ir nepieciešamas sekojošas ierīces:

  • Lai kvalitatīvi un pilnvērtīgi varētu novadīt sociālās rehabilitācijas nodarbības, ir nepieciešams izveidot funkcionālus uzlabojumus, veicot transformējamas sienas izbūvi. Tas nodrošinātu iespēju vienlaikus veikt nodarbības lielajā zālē ergoterepeitam un mākslas terapeitei. Transformējamas sienas izbūves rezultātā būs iespēja lielo zāli izmantot kā multifunkcionālu telpu, t. i. gan nodarbībām, gan arī tematiskām un pastorālām sanāksmēm. 15.000 EUR
  • Līdztekas bērnu nodarbībām ar fizioterapeitu un ergoterapeitu. 1 500 EUR
  • Fizioterapijas galds 1000 EUR
  • Multimediju tehnika 3 000 EUR
  • Atskaņošanas iekārta 500 EUR
  • Akustiskie paneļi 2 telpām 5 000 EUR

Ar jūsu atbalstu tiks sniegts nenovērtējams atbalsts vecākiem un viņu ģimenēm, kurās aug bērns invalīds kvalitatīvu nodarbību organizēšanā un Terēzes mājas telpu praktiskā daudzfunkcionālā izmantošanā!

Kā vēlaties ziedot?
Kas veic ziedojumu?

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 5.00€

Noslēgtie projekti

Atbalsts “CARITAS LATVIJA” brīvprātīgo darbam

435€ no 30,000€
17 Ziedojumi

Projekta atskaite

Atbalsts “CARITAS LATVIJA” brīvprātīgo darbam

435€ no 30,000€ savāktajiem līdzekļiem

Lai brīvprātīgais darbs tiktu veikts kvalitatīvi, “Caritas” brīvprātīgajiem ir jāsaņem profesionāls atbalsts, regulāras apmācības, kā arī garīgā formācija. Šāda brīvprātīgo atbalsta sistēma veicina arī kalpotāju iekšējo resursu atjaunošanos un brīvprātīgo skaita pieaugumu.

Viens no “CARITAS LATVIJA” mērķiem ir brīvprātīgā darba veicināšana. Kopš 2010. gada pie Latvijas katoļu draudzēm tiek veidotas “Caritas” brīvprātīgo grupas. Tās uz brīvprātības pamata citas personas vai sabiedrības interesēs veic bezatlīdzības darbu, kas vērsts uz “CARITAS LATVIJA” statūtos noteikto mērķu sasniegšanu. Gada laikā “Caritas” brīvprātīgie sniedz dažāda veida palīdzību vidēji 2000 cilvēkiem. Latvijā darbojas 17 “Caritas” grupas, kas sniedz daudzveidīgu palīdzību dažādām mazaizsargāto iedzīvotāju grupām – zupas virtuves, mājapmeklējumi, apmeklējumi slimnīcās un pansionātos, transporta nodrošināšana, pārtikas paku izsniegšana, drēbju istabas un daudz kas cits.

Atbalsts brīvprātīgo darbam tiek īstenots jau 10 gadus. Lai tas varētu veiksmīgi turpināties, lūdzam tam jūsu atbalstu.

“CARITAS LATVIJA” ir Latvijas Romas Katoļu Baznīcas karitatīva organizācija, kas palīdz Katoļu Baznīcas kristīgās labdarības sūtības īstenošanā Latvijā un ārpus tās robežām. Nodibinājuma “CARITAS LATVIJA” dibinātājs (2004. g.) ir Latvijas Romas Katoļu Baznīcas Bīskapu konference. “CARITAS LATVIJA” ir “Caritas Europa” un
“Caritas Internationalis” dalīborganizācija, kas kopā veido 162 organizāciju savienību
un ir viens no lielākajiem humānajiem palīdzības tīkliem pasaulē.

Kā vēlaties ziedot?
Kas veic ziedojumu?

Ziedo ar karti
Šis ir drošs SSL šifrēts maksājums.
Noteikumi

Ziedojuma summa: 5.00€