Salaspils Dievmātes Rožukroņa karalienes baznīcas fasādes siltināšana un atjaunošana

Projekts: Salaspils Dievmātes Rožukroņa karalienes baznīcas fasādes siltināšana un atjaunošana

Projekta iniciators:

KABIA

Projekta kategorija:

Atbalsts baznīcām

Projektam nepieciešamie līdzekļi

150000€

Projekts Ievietots:

oktobris 23, 2020

Projekta apraksts

Salaspils katolu baznīca 2021. gadā svinēs 25 gadu jubileju. Taču, lai arī dievnams ir nosacīti jauns, diemžēl jau vairākus gadus tajā notiek dažādi darbi, lai uzlabotu tā tehnisko stāvokli, kā arī novērstu celtniecības laikā pieļautās kļūdas.

Šogad sākti dievnama fasādes slitināšanas un atjaunošanas darbi, kas ir ļoti būtiski ne tikai tāpēc, lai uzlabotu ēku vizuāli, bet arī tāpēc, ka ziemā, kad termometra stabiņš noslīd zem mīnus desmit grādiem, baznīcas telpās temperatūra nepaceļas augstāk par plus sešiem grādiem. Savukārt stipra vēja laikā šūpojas lustra, jo sienās ir ļoti minimāls siltinājums – apmēram 2 centimetri fibrolīta un nedaudz “Isover” stikla vates. 

Kopumā baznīcas siltināšanas projektam ir nepieciešami 200 000 eiro. 50 000 draudzei jau ir, kas tiks ieguldīti divu sienu siltināšanai. Nepieciešami vēl 150 000, kas ir nepeiciešami atlikušo divu sienu, jumta siltināšanai, kā arī apsildāmās grīdas un jauna gāzes katla uzstādīšanai. 

Draudze cer līdz dievnama jubilejai pabeigt nosiltināt un atjaunot vismaz divas sienas, kā arī turpināt darbus pieejamā finansējuma apmērā.

Sniedz palīdzīgu roku, daloties ar šo rakstu!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on telegram