Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles zvanu atjaunošana

Projekts: Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles zvanu atjaunošana

Projekta iniciators:

Katoļu baznīcas informācijas aģentūra (KABIA) sadarbībā ar Latvijas Romas katoļu baznīcas Rīgas arhidiecēzi un Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrāli

Projekta kategorija:

Svētā Jēkaba katedrālei 800

Projektam nepieciešamie līdzekļi

Nav norādīts

Projekts Ievietots:

septembris 24, 2020

Projekta apraksts

Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrāle ir Romas katoļu Rīgas metropolijas Rīgas arhidiecēzes draudzes katedrāle un arhibīskapa rezidence Vecrīgā, Jēkaba ielā 9, kas celta 1225. gadā. Tas ir vēsturiski pirmais latviešu draudzes dievnams Rīgā (1523). Svētā Jēkaba Katedrāle ir Rīgas kultūrvēsturiskajai videi nozīmīga celtne gan kā arhitektūras piemineklis, kurā saglabāti arī daudzi Latvijas sakrālās mākslas kontekstā nozīmīgi mākslas pieminekļi, gan kā UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļautā Rīgas vēsturiskā centra būtiska arhitektoniska dominante.
2017. gadā ar Rīgas Domes un valsts finansiālu atbalstu tika aizsākti un turpinās vērienīgi restaurācijas darbi. Darbu veikšanai ir izvēlēti pieredzējušākie un kvalificētākie restauratori, kurus raksturo bagātīga pieredze un augstas profesionalitāte, kā arī spēja veikt vērienīga apjoma restaurāciju ne tikai kvalitatīvi un rūpīgi, bet arī plānotajos termiņos.
Veicamo darbu sarakstā ir arī Svētās Jēkaba katedrāles zvanu atjaunošana. Kopā katedrālē izvietoti četri zvani. Trīs no tiem atrodas torņa iekšpusē viens, tā sauktais Svētais Blazijs, izvietots torņa ārpusē. Pašlaik zvani netiek regulāri zvanīti.
Projektam saziedotie līdzekļi tiks novirzīti tam, lai veiktu turpmāk uzskaitītos darbus: lai nodrošinātu atbilstošu zvanu skanējumu ir jāatjauno zvanu stiprinājumi, jāizveido jaunas zvana mēles (analogas vēsturiskajām mēlēm), trim zvaniem jāizgatavo masīva ozolkoka galvas pēc vēsturiskajiem paraugiem un visi zvani jāaprīko ar jauniem elektromotoriem un vadības sistēmu no katedrāles altārtelpas.
Pēc šī projekta īstenošanas būs radīta iespēja katedrāles baznīcas zvaniem skanēt katru stundu un tā atgādināt rīdziniekiem un pilsētas viesiem par Dieva valstību. Jūsu sniegtais atbalsts veicinās kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Sniedz palīdzīgu roku, daloties ar šo rakstu!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

Rekvizīti ziedošanai ārpus platformas

1. izmantojiet šos rekvizītus:

Saņēmējs:
Biedrība “Katoļu Baznīcas informācijas aģentūra”
Reģistrācijas numurs: 40008069666
Bankas konts: LV19HABA0551003218814
Banka: Swedbank AS SWIFT: HABALV22
Juridiskā adrese: Mazā Pils iela 2, Rīga 1050, Latvija
2. norādiet Ziedojuma mērķi:
Piemērs:  Ziedošanas projekta nosaukums  vai
Vispārīgs ziedojums
Neskaidrību gadījumā sazināties: info@katolis.lv

Sirsnīgs paldies par Jūsu atbalstu!

Ziedojums ar PayPal