Rīgas Garīgajam semināram 100

Projekts: Rīgas Garīgajam semināram 100

Projekta iniciators:

Katoļu baznīcas informācijas aģentūra (KABIA) sadarbībā ar Latvijas Romas katoļu baznīcas Rīgas arhidiecēzi, Latvijas starpdiecēžu Garīgo semināru un RARZI

Projekta kategorija:

Rīgas Garīgajam semināram 100

Projektam nepieciešamie līdzekļi

Nav konkrēta summa

Projekts Ievietots:

septembris 20, 2020

Projekta apraksts

Latvijas starpdiecēžu Garīgais seminārs jeb Rīgas Garīgais seminārs ir Romas Katoļu baznīcas mācību iestāde, kurā tiek uzņemti 18-40 gadus veci katoļticīgi vīrieši. Garīgo semināru 1920. gadā nodibināja Rīgas bīskaps Antonijs Springovičs. Sākumā tas atradās Aglonas Romas katoļu bazilikā, bet 1924. gadā tika pārcelts uz Rīgu. Iestāde atrodas Katoļu ielā 16, Rīgā, Latvijā. 1999. gadā uz semināra bāzes tika izveidota augstākā mācību iestāde Rīgas Teoloģijas institūts. Seminārā mācības notiek divus gadus, tiek apgūta galvenokārt filozofija un senās valodas. Pēc atestāta saņemšanas studenti var turpināt mācības Teoloģijas institūtā.

gadā Rīgas Garīgajam semināram aprit 100 gadi. Ņemot vērā situāciju ar COVID-19 pandēmiju, simtgades svinības pārceltas uz 2021. gadu. Gatavojoties Rīgas Garīgā semināra simtgades svinībām ir uzsākts projekts pie grāmatas izdošanas un filmas veidošanas. Tiek vāktas fotogrāfijas un vēsturiskie materiāli ceļojošai fotoizstādei.
Projektam saziedotā nauda tiks novirzīta Rīgas Garīgā semināra 100 gadu svinību – pasākuma rīkošanai. Kā arī ar jau minētajiem ar 100 gadu jubileju saistītajiem procesiem – grāmatas izdošanai, filmas izstrādei un fotoizstādes izveidei.

Ar jūsu sniegto atbalstu tiks veicināta Rīgas Garīgā semināra kā mācību iestādes un būtiska Latvijas reliģiskās dzīves veidotāja atpazīstamība sabiedrībā. Tāpat ar jūsu sniegto atbalstu tiks veicināta teoloģiskās izglītības iegūšana Latvijā, kas rosinās Latvijas katoļticīgās sabiedrības attīstību un izaugsmi. Jūsu sniegtais atbalsts palīdzēs pateikties Dievam par Garīgā semināra 100 gadiem, lūdzot no Viņa svētību arī turpmāk.

Sniedz palīdzīgu roku, daloties ar šo rakstu!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

Rekvizīti ziedošanai ārpus platformas

1. izmantojiet šos rekvizītus:

Saņēmējs:
Biedrība “Katoļu Baznīcas informācijas aģentūra”
Reģistrācijas numurs: 40008069666
Bankas konts: LV19HABA0551003218814
Banka: Swedbank AS SWIFT: HABALV22
Juridiskā adrese: Mazā Pils iela 2, Rīga 1050, Latvija
2. norādiet Ziedojuma mērķi:
Piemērs:  Ziedošanas projekta nosaukums  vai
Vispārīgs ziedojums
Neskaidrību gadījumā sazināties: info@katolis.lv

Sirsnīgs paldies par Jūsu atbalstu!

Ziedojums ar PayPal