Priestera un mocekļa Aleksandra Meņa grāmata Cilvēka Dēls – latviski

Projekts: Priestera un mocekļa Aleksandra Meņa grāmata Cilvēka Dēls – latviski

Projekta iniciators:

Kristīgā izdevniecība “KALA Raksti” sadarbībā ar Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzi

Projekta kategorija:

Sabiedrības garīgā izglītošana

Projektam nepieciešamie līdzekļi

4250 €

Projekts Ievietots:

septembris 24, 2020

Projekts noslēgts:

februāris 16, 2021

Projekta apraksts

Izdevniecība „KALA Raksti” darbojas kopš 1999. gada. Viens no tās atpazīstamākajiem projektiem ir ikmēneša izdevums “Mieram Tuvu”. Izdevniecība tāpat rūpējas, lai latviešu lasītāji iepazīst citās valodās radīto garīgo literatūru, kā arī oriģināldarbus latviešu valodā.

Aleksandrs Meņs (1935–1990) ir viens no spilgtākajiem 20. gadsimta misionāriem mūsu – Austrumeiropas – reģionā. Dzīvodams un kalpodams nelielā Piemaskavas draudzē PSRS režīma apstākļos, viņš radījis daudzus manuskriptus par kristietības pamatiem un pasaules reliģiskās domas attīstību. Populārākais viņa darbs ir grāmata “Cilvēka Dēls”. Šis darbs raksturo evaņģēlisko laikmetu, dod tēlaini spilgtu Kristus dzīves stāstu, kura pamatā ir evaņģēliji, evaņģēliju komentāri, apokrifi, kā arī daudz citu avotu. Projekta autori uzskata, ka šī darba izdošana latviski ļaus daudz labāk pietuvoties Kristus personībai, kas šī brīža Latvijas krīzes apstākļos veicinās pamatvērtību un ticības atjaunošanos mūsu sabiedrībā.

Darbu pie grāmatas tulkojuma veicis profesionāls literatūras tulks Zigurds Skābardis (2017. gada Latvijas literatūras balvas par labāko tulkojumu ieguvējs). Redaktora darbu veic pieredzējusī kristīgās literatūras tulkotāja un redaktore Astra  Feldmane. Kā dāvanu izdevniecībai un Latvijas lasītājiem A. Meņa dēls Mihails Meņs ir dāvājis bezmaksas autortiesības uz grāmatas izdošanu autora jubilejas gadā.

“KALA Raksti” pateicas labvēlim, kas jau ir apmaksājis grāmatas tulkojumu, izdevniecība ir gatava projektā ieguldīt 1000 EUR.

Projektam saziedotā nauda tiks novirzīta, lai segtu redaktora, literārā redaktora, korektora, maketētāja darbu, kā arī grāmatas druku.

Plānots, ka 100 grāmatas eksemplāri tiks dāvināti Latvijas lielākajām bibliotēkām, bet vēl 50 – Aleksandra Meņa Starptautiskajai labdarības biedrībai pateicībā par sadarbību un konsultācijām darba sagatavošanas gaitā.

Jūsu sniegtais atbalsts sekmēs kristīgo vērtību nostiprināšanu mūsu sabiedrībā, kā arī veicinās tiltu būvēšanu starp pareizticīgo, katoļu un protestantu tradīcijām.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

Sniedz palīdzīgu roku, daloties ar šo rakstu!

Projekta realizācijai tika saziedots 2423€.

Kopā saņemti 39 ziedojumi ar vidējo ziedojumu vērtību 63€

2021.gada 17.februārī, Pelnu trešdienā, notika grāmatas atklāšanas svētki.

Sirsnīgs paldies visiem par atbalstu!

Rekvizīti ziedošanai ārpus platformas

1. izmantojiet šos rekvizītus:

Saņēmējs:
Biedrība “Katoļu Baznīcas informācijas aģentūra”
Reģistrācijas numurs: 40008069666
Bankas konts: LV19HABA0551003218814
Banka: Swedbank AS SWIFT: HABALV22
Juridiskā adrese: Mazā Pils iela 2, Rīga 1050, Latvija
2. norādiet Ziedojuma mērķi:
Piemērs:  Ziedošanas projekta nosaukums  vai
Vispārīgs ziedojums
Neskaidrību gadījumā sazināties: info@katolis.lv

Sirsnīgs paldies par Jūsu atbalstu!

Ziedojums ar PayPal

Aktuālie projekti