Priestera un mocekļa Aleksandra Meņa grāmata Cilvēka Dēls – latviski

Projekts: Priestera un mocekļa Aleksandra Meņa grāmata Cilvēka Dēls – latviski

Projekta iniciators:

Kristīgā izdevniecība “KALA Raksti” sadarbībā ar Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzi

Projekta kategorija:

Sabiedrības garīgā izglītošana

Projektam nepieciešamie līdzekļi

4250 €

Projekts Ievietots:

septembris 24, 2020

Projekta apraksts

Izdevniecība „KALA Raksti” darbojas kopš 1999. gada. Viens no tās atpazīstamākajiem projektiem ir ikmēneša izdevums “Mieram Tuvu”. Izdevniecība tāpat rūpējas, lai latviešu lasītāji iepazīst citās valodās radīto garīgo literatūru, kā arī oriģināldarbus latviešu valodā.

Aleksandrs Meņs (1935–1990) ir viens no spilgtākajiem 20. gadsimta misionāriem mūsu – Austrumeiropas – reģionā. Dzīvodams un kalpodams nelielā Piemaskavas draudzē PSRS režīma apstākļos, viņš radījis daudzus manuskriptus par kristietības pamatiem un pasaules reliģiskās domas attīstību. Populārākais viņa darbs ir grāmata “Cilvēka Dēls”. Šis darbs raksturo evaņģēlisko laikmetu, dod tēlaini spilgtu Kristus dzīves stāstu, kura pamatā ir evaņģēliji, evaņģēliju komentāri, apokrifi, kā arī daudz citu avotu. Projekta autori uzskata, ka šī darba izdošana latviski ļaus daudz labāk pietuvoties Kristus personībai, kas šī brīža Latvijas krīzes apstākļos veicinās pamatvērtību un ticības atjaunošanos mūsu sabiedrībā.

Darbu pie grāmatas tulkojuma veicis profesionāls literatūras tulks Zigurds Skābardis (2017. gada Latvijas literatūras balvas par labāko tulkojumu ieguvējs). Redaktora darbu veic pieredzējusī kristīgās literatūras tulkotāja un redaktore Astra  Feldmane. Kā dāvanu izdevniecībai un Latvijas lasītājiem A. Meņa dēls Mihails Meņs ir dāvājis bezmaksas autortiesības uz grāmatas izdošanu autora jubilejas gadā.

“KALA Raksti” pateicas labvēlim, kas jau ir apmaksājis grāmatas tulkojumu, izdevniecība ir gatava projektā ieguldīt 1000 EUR.

Projektam saziedotā nauda tiks novirzīta, lai segtu redaktora, literārā redaktora, korektora, maketētāja darbu, kā arī grāmatas druku.

Plānots, ka 100 grāmatas eksemplāri tiks dāvināti Latvijas lielākajām bibliotēkām, bet vēl 50 – Aleksandra Meņa Starptautiskajai labdarības biedrībai pateicībā par sadarbību un konsultācijām darba sagatavošanas gaitā.

Jūsu sniegtais atbalsts sekmēs kristīgo vērtību nostiprināšanu mūsu sabiedrībā, kā arī veicinās tiltu būvēšanu starp pareizticīgo, katoļu un protestantu tradīcijām.

Sniedz palīdzīgu roku, daloties ar šo rakstu!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on telegram