Drauga plecs vēža pacientiem

Projekts: Drauga plecs vēža pacientiem

Projekta iniciators:

Biedrība “Svētās Ģimenes Māja”

Projekta kategorija:

Žēlsirdības darbi

Projektam nepieciešamie līdzekļi

10 000 EUR

Projekts Ievietots:

marts 2, 2021

Projekts noslēgts:

Projekta apraksts

Projekta ietvaros plānots brīvprātīgo atbalsts vēža pacientiem mājās atlabšanas posmā. Bieži vien vēža pacientiem, kas pārcietuši smagu operāciju vai ārstēšanas kursu, pēc izrakstīšanās mājās ir nepieciešama uz neilgu laiku palīdzība vienkāršā ikdienas solī. Ļoti svarīgi neļaut slimojošam cilvēkam justies vientuļam un bezspēcīgam. Brīvprātīgie sniegs palīdzību nokļūšanai no stacionāra uz mājām, sazināties ar sociālo dienestu, ģimenes ārstu, mājas darbos, pastaigās, u.c.

Projekts “Drauga plecs vēža pacientiem” palīdzēs vēža slimniekiem ne tikai ikdienas solī, bet arī dāvās saskarsmes prieku un drošības sajūtu. Tā būs arī iespēja vēža pacienta ģimenes locekļiem pilnvērtīgi strādāt vai veltīt nedaudz laika sev, lai atgūtu spēkus slimojoša radinieka atbalstīšanai. Brīvprātīgo grupa tiks veidota no tiem Biedrības brīvprātīgajiem, kuriem ir vismaz viena gada pieredze komunikācijā ar vēža pacientiem LOC. Tiks ievēroti visi epidemioloģiskie nosacījumi Covid 19 pandēmijas sakarā, pēc iespējas brīvprātīgo vakcinācija.

Projekta ietvaros tiks sniegta palīdzība sociāli mazaizsargātām sabiedrības grupām, kā arī sekmēta brīvprātīgā darba attīstība, nodrošināts brīvprātīgā darba veicēju atbalsts vēža pacientiem un viņu ģimenes locekļiem. Valstī trūkst kapacitātes un līdzekļu brīvprātīgo kustības izveidei un attīstībai, kas būtu ieguldījums atbalsta sniegšanā smagi slimiem pacientiem un viņu ģimenes locekļiem, sabiedrības informētības uzlabošanai. Projekts nodrošinās brīvprātīgā darba veicēju piesaisti un motivēšanu. Eiropas Savienības valstīs līdzīga brīvprātīgo kustība ir plaši attīstīta.

Biedrības “Svētā Ģimenes Māja” brīvprātīgie veiksmīgi darbojas jau no 2017. gada (patreiz apmācīti un darbojas 135 brīvprātīgie) Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), Biķernieku stacionāra Paliatīvajā, Gerontoloģijas nodaļās, 1. slimnīcā,. Apmeklējot slimniekus, brīvprātīgie saskaras ar problēmu, ka daudzi pacienti ir vientuļi un bezpalīdzīgi, un, izrakstoties no stacionāra, viņiem nepieciešama palīdzība.

Lai sagatavotu brīvprātīgos jaunajam atbalsta veidam un īstenotu projektu jāveic sekojošas aktivitātes:
1. Brīvprātīgo apmācība neklātienē un klātienē, brīvprātīgo darba koordinēšana.
2. Informatīvi pasākumi. RAKUS nodaļu personāla un LOC pacientu informēšana par projektu “Drauga plecs vēža pacientiem” – informatīvi stendi slimnīcas nodaļās, plakāti, informatīvi bukleti. Sabiedrības informēšana (t.sk. ģimenes ārstu, sociālo dienestu), izsūtot e-pastus, informējot sociālajos tīklos, preses relīzes un video sagatavošana. Projekta ietvaros saņems atbalstu personas 150 personas un tas tiks īstenots sadarbībā ar nodibinājumu CARITAS LATVIJA.

Kontaktinformācija: gimenesmaja@gmail.com

Sniedz palīdzīgu roku, daloties ar šo rakstu!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

Rekvizīti ziedošanai ārpus platformas

1. izmantojiet šos rekvizītus:

Saņēmējs:
Biedrība “Katoļu Baznīcas informācijas aģentūra”
Reģistrācijas numurs: 40008069666
Bankas konts: LV19HABA0551003218814
Banka: Swedbank AS SWIFT: HABALV22
Juridiskā adrese: Mazā Pils iela 2, Rīga 1050, Latvija
2. norādiet Ziedojuma mērķi:
Piemērs:  Ziedošanas projekta nosaukums  vai
Vispārīgs ziedojums
Neskaidrību gadījumā sazināties: info@katolis.lv

Sirsnīgs paldies par Jūsu atbalstu!

Ziedojums ar PayPal